České domácnosti čelí téměř 10 000 hackerských útoků každý den!

Odcizení uživatelských hesel, podvodné webové stránky, útoky na bankovní účty či nejrůznější mobilní hrozby. Škodlivé kódy číhají na uživatele internetu prakticky na každém kroku.

06.08.2021

To potvrzují i nová data bezpečnostních expertů, podle nichž čelí tuzemské domácnosti bezmála 10 000 hackerských útoků každý den.

Rostoucí počet kybernetických nájezdů potvrzují data bezpečnostního systému Sentinel, který využívají české routery Turris Omnia a hardwarový firewall Turris Shield.

Tyto zařízení monitorují všechny pokusy o průnik do domácí či firemní sítě a chrání uživatele před jednotlivými hrozbami právě na úrovni sítě.I díky tomu má nicméně správce české národní domény CZ.NIC, které za projektem Turris stojí, přesný přehled o všech reálných hrozbách, které na tuzemské uživatele číhají.

Všechny naše routery jsou vybaveny dynamickým firewallem, který se na základě nasbíraných informací o bezpečnostních hrozbách automaticky aktualizuje často i 3000krát denně.

Tento náš vysoce sofistikovaný bezpečnostní ekosystém zaznamenal během prvního čtvrtletí letošního roku denně v průměru více než 9300 pokusů o získání kontroly nad každým routerem.

Data o jednotlivých hrozbách jsou samozřejmě sbírána anonymně.

Lidé hackerům sami práci usnadňují, protože na vlastní bezpečnost tolik nedbají. Měli by se tedy vzdělávat a seznámit se s veškerými hrozbami bezpečnosti.
Vzhledem k tomu, že většina uživatelů používá stejná hesla pro přístup do mnoha služeb i zařízení, je pro hackera často snadné proniknout pomocí získaných informací i do dalších, mnohem citlivějších účtů uživatele.

Zdroj: novinky.cz