Pozor na bankovní účty. Jaké mobilní hrozby útočí nejčastěji?

Před zhruba třemi měsíci představoval největší hrozbu pro uživatele mobilních zařízení s operačním systémem Android bankovní malware. Bezpečnostní experti antivirové společnosti Eset varovali, že se šíří také prostřednictvím legitimních aplikací.

28.07.2021

Celkově v dubnu klesl objem virů v tuzemsku o 14 %, oslavy ale nejsou rozhodně na místě. Podle expertů jde totiž s ohledem na světové trendy pravděpodobně jen o dočasný výkyv.
Začátkem roku bylo Česko pod výraznějším náporem kybernetických útoků. V dubnu si tak mohli poprvé uživatelé trochu oddechnout. Bohužel není možné s jistotou říci, zda pokles vydrží. Ve světovém měřítku žádný významný pokles nevidíme. 

„V první části roku bylo Česko pod výraznějším náporem kybernetických útoků. V dubnu si tak mohli poprvé uživatelé trochu oddechnout. Bohužel není možné s jistotou říci, zda pokles vydrží. Ve světovém měřítku žádný významný pokles nevidíme. Je pravděpodobné, že v tuto chvíli útočníci experimentují s jinými hrozbami, a bude záležet na tom, jaké útoky se prokážou jako ty nejúspěšnější a nejziskovější,“vedoucí analytického oddělení v Esetu.

Obezřetnost je podle něj na místě především v souvislosti s bankovními účty – vůbec nejrozšířenější hrozbu totiž představoval bankovní malware Cerberus. Ten se šířil prostřednictvím aplikací, které obsahují malware typu dropper, jako je například TrojanDropper.Agent.EHK trojan.

Zdroj: novinky.cz