Útoky počítačových vyděračů sílí, Bílý dům vyzval k posílení zabezpečení!

Bílý dům tento týden varoval americkou podnikatelskou sféru před zvýšeným rozsahem hackerských útoků. Metodou ransomware a vyzval firmy k posílení zabezpečení jejich počítačových sítí, informovala o tom agentura Reuters.

02.08.2021

Podle nového prohlášení je zlepšení obranyschopnosti proti kybernetickým útokům jednou z priorit prezidenta Joea Bidena.

Výzva přichází po dvou medializovaných útocích vyděračským softwarem ransomware, které zasáhly ropnou společnost Colonial Pipeline a světového lídra v produkci masa JBS.

Oba incidenty jsou připisovány skupinám spojovaným s Ruskem, přičemž firma Colonial Pipeline pachateli vyplatila více než čtyři miliony dolarů (přes 80 milionů Kč) ve snaze urychlit odstranění následků. JBS zatím neinformovala o jakékoli spolupráci s hackery.

"Počet a rozsah incidentů s ransomware výrazně vzrostly," uvádí v dopise odbornice na kybernetické hrozby v bezpečnostní radě Bílého domu (NSC).

Dále manažeři podniků by měli okamžitě svolat schůze vedení a probrat hrozbu ransomware, jakož i zhodnotit nastavení bezpečnosti ve firmě a podnikové krizové plány, abyste zajistili, že (v případě útoku) budou schopni pokračovat v provozu nebo jej rychle obnovit.

Zdroj: novinky.cz